Початок спартакіади Кобеляцької громади

Дата: 09.03.2021 17:32

6 березня в адмінприміщенні стадіону «Колос» відбулися змагання командної першості Кобеляцької громади з шахів серед чоловіків та жінок.

Участь в турнірі взяли команди з сіл Шенгури, Дашківки, Павлівки, Іванівки, Канав, Золотарівки, Вільховатки та Придніпрянського.

Явними фаворитами змагань були команди Дашківки та Шенгурів, які прибули в повному складі і мали досить міцних та досвідчених шахістів.

Турнір проходив за швейцарською системою з 5 турів, при контролі часу, 15 хвилин кожному учаснику на всю партію.

Вже в першому турі жереб звів у протистоянні претендентів на перемогу: команд Дашківки та Золотарівки.

На першій дошці зустрічалися лідери цих команд Віталій Гапоченко та Тарас Голтвянський. Граючий білими Голтвянський красиво пожертвував дві фігури і створив матові загрози для короля суперника від яких той не зміг врятуватися навіть віддавши ферзя. Красива перемога представника Золотарівки не врятувала команду від поразки 2:1.

Надалі команда Дашківки легко розібралася зі своїми суперниками, здобувши в підсумку 5 перемог.

Команда Шенгурів також успішно йшла по дистанції, але в 3 турі поступилася майбутнім переможцям.

Отже, підсумкові результати змагань такі:

1 місце – Дашківка (Віталій Гапоченко, Василь Усенко, Людмила Усенко).

2 місце – Шенгури (Федір Віблий, Андрій Масич, Наталія Вібла).

3 місце – Золотарівка (Тарас Голтвянський, Владислав Філіпов).

На першій дошці не було рівних Тарасу Голтвянському, який виграв всі партії.

На другій дошці 5 очок з 5 набрав Василь Усенко.

Серед жінок по 5 очок набрали Наталія Вібла  - ветеран шахів, переможниця багатьох районних змагань та Олександра Саакян (Вільховатка) в активі якої теж 5 очок.

Команда - переможець і призери змагань були нагороджені кубками, грамотами та медалями.

Хотілось би відзначити позитивні зміни, які відбулися після адміністративно-територіального поділу і деяких інших аспектів. Перше це те, що всі команди були нагороджені кубками і медалями чого раніше практично не було за виключенням деяких змагань.

Під час турніру учасники мали змогу відпочити, випити кави, чаю, поласувати печивом. Це плюс, який можна занести сектору молоді та спорту, який входить до структури Відділу культури, туризму, молоді та спорту Кобеляцької міської ради.