A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Кобеляцька міська громада
Полтавська область, Полтавський район

ІНВЕНТАРИЗАЦІЯ ЗЕМЕЛЬ- ПРІОРИТЕТНЕ ЗАВДАННЯ КОБЕЛЯЦЬКОЇ ГРОМАДИ

Дата: 03.03.2021 20:37
Кількість переглядів: 634

Ви запитаєте: - Що таке інвентаризація земель? З правової точки зору це - сукупність заходів спрямованих на перевірку і документальне підтвердження наявності та стану, оцінки земельних ресурсів, або землеволодінь чи землекористувань, або конкретної земельної ділянки. Інвентаризація земель проводиться з метою встановлення місця розташування земельних ділянок, їхніх меж, розмірів, правового статусу, виявлення земель, що не використовуються, використовуються нераціонально або не за цільовим призначенням, встановлення кількісних та якісних характеристик земель, необхідних для ведення Державного земельного кадастру та інше.

Процес інвентаризації земель вкрай важливий, адже від ефективності адміністрування земельних ресурсів залежить наповнення бюджету, що в свою чергу впливає на можливість розвитку громади, підвищення добробуту мешканців, залучення коштів для соціально-культурних розвитку, розбудови інфраструктури. Пріоритетними завданнями Кобеляцької міської ради є проведення інвентаризації (аудиту) земель Кобеляцької міської ради. 

Аудит дасть змогу здійснити моніторинг використання земель громади в розрізі землевласників та землекористувачів з прив’язкою до кожної окремої земельної ділянки. За результатами інвентаризації будуть встановлені юридичні та фізичні особи, які використовують земельні ділянки не за цільовим призначенням, без правовстановлюючих документів з порушенням земельного законодавства, а також громадян, що використовують земельні ділянки на підставі державних актів на право приватної власності на землю зразка 1995-2004 років, дані про які не внесенні до Державного земельного кадастру та громадян, що використовують земельні ділянок на підставі рішень органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади. 

Для тих кому цікаво перевірити чи дійсно Ви на законних підставах користуєтеся землею нагадуємо, що документи які підтверджували право власності до 01.01.2013 року були: державний акт на право приватної власності на землю, державний акт на право власності на землю чи державний акт на право власності на земельну ділянку. Право користування земельною ділянкою посвідчувалося державним актом на право постійного користування земельною ділянкою та договором оренди землі, що був зареєстрований у встановленому законом порядку. Починаючи з 01.01.2013 року - свідоцтво про право власності на нерухоме майно чи витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності. Як бачимо рішення органу місцевого самоврядування чи органу виконавчої влади не є документами що посвідчують право власності на земельну ділянку. Думка про те, що такі документи підтверджують право власності – хибна. 

Крім того, потрібно перевірити наявність відомостей про належні громадянам земельні ділянки в Державному земельному кадастрі за допомогою Публічної кадастрової карти України та у разі відсутності таких відомостей, забезпечити їх внесення. На даний час для проведення будь яких юридичних дій з земельними ділянками (оформлення спадкових прав, договору купівлі-продажу, дарування, укладання договору оренди, тощо) потрібен кадастровий номер земельної ділянки.

Ще одним, і найбільш суттєвим на сьогодні аргументом на користь проведення інвентаризації землі, є продовження земельної реформи, а саме відкриттям найближчим часом ринку сільськогосподарських земель. Саме тому, чіткість та порядок у земельних документах необхідно мати до 1 липня 2021 року. Це допоможе зменшити можливі зловживання та забезпечить ефективне управління ресурсом.

Інвентаризація земель є першочерговим завданням громади, яка прагне розвиватися та залучати інвестиції. Тож звертаємося до власників землі та користувачів, долучитися до проведення згаданої роботи та привести у відповідність до чинного земельного законодавства документи на землю. 

За консультаціями, з приводу оформлення земельних ділянок, необхідно звернутися до відділу земельних відносин, екології та комунальної власності апарату виконавчого комітету Кобеляцької міської ради за адресою: м. Кобеляки, вул. Шевченка, 15/27 І поверх кабінет № 5 та до діловодів Кобеляцької міської ради, які працюють на території бувших сільських рад.


Відділ земельних відносин, екології та комунальної власності

апарату виконавчого комітету Кобеляцької міської ради


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь