Реформування системи виконавчої гілки влади, місцевого самоврядування – нові реалії розвитку кобеляцької громади

Дата: 10.02.2021 08:52

Та про все по черзі…. Наприкінці грудня 2020 року рішенням третьої позачергової сесії Кобеляцької міської ради було прийнято бюджет міської територіальної громади на 2021 рік. Даним нормативним документом урегульовано дохідну та видаткову частину, відповідно до яких і відбувається фінансування різних галузей. Головний кошторис розрахований на те, щоб забезпечувати сталий розвиток всієї громади, в тому числі і сільської місцевості.

Наступним кроком за ініціативи міського голови та за підтримки депутатського корпусу було схвалення рішення про прийняття зі спільної власності територіальних громад Полтавського району майна колишнього Кобеляцького району в комунальну власність міської ради. Для пересічних громадян дане рішення свідчить про те, що все майно (приміщення) музеїв, бібліотек, клубних закладів, фельдшерсько-акушерських пунктів, амбулаторій, лікарні, садочків, шкіл і т.д. перейшло у власність територіальної громади. Окрім нього на утримання з міського бюджету перейшли і працівники цих закладів. А це свідчить про те, що витрати на фінансування цих установ та виплату заробітної плати, ляже на плечі міського бюджету.

Реорганізація виконавчої гілки влади та органів місцевого самоврядування на рівні районів, скорочення працівників, прогалини в законодавстві, політичні розбіжності у поглядах - все це уповільнює роботу створеної Кобеляцької громади. Але життя продовжується і потрібно якнайшвидше діяти для покращення надання послуг жителям нашої громади.

Першими кроками у діяльності міської ради – формування виконавчих органів. Саме вони забезпечують повноцінне та якісне надання послуг мешканцям сіл та міста. Рішенням сесії створені нові юридичні особи – Фінансовий відділ, одним із завдань якого є забезпечення надходження доходів до міського бюджету та ефективне витрачання бюджетних коштів.

Створений Відділ освіти відповідає за реалізацію державної політики у сфері освіти, та за забезпечення доступності дошкільної, початкової, повної загальної середньої та позашкільної освіти для всіх громадян, які проживають на відповідній території Кобеляцької громади.

Залученням молоді до здорового способу життя, розвитку туристичної галузі та культури займатиметься Відділ культури, туризму молоді та спорту. До речі, до його структури включено посади інструкторів по спорту, які безпосередньо будуть займатися розвитком спорту на селі.

Окрім того, розпочав свою діяльність Центр надання адміністративних послуг. У структурі відділу працюватимуть чотири державні реєстратори, які мають доступ до державних реєстрів, та адміністратори, які безпосередньо надаватимуть вичерпну інформацію і консультацію відвідувачам. У планах Центру створення віддалених робочих місць, що значно покращить надання послуг жителям з віддалених населених пунктів.

Не лишились поза увагою Виконавчого комітету міської ради соціально незахищені верстви населення. Найближчим часом планується створити комунальну установу Центр надання соціальних послуг. Вона займатиметься наданням соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги за місцем проживання.

Ще одна з важливих галузей, яка потребує значної підтримки – галузь охорони здоров’я. Окрім виділення коштів з міського бюджету на першочергові потреби: медикаменти, інсулін та знеболюючі, гостро стоїть питання з забезпеченням двох амбулаторій загальної практики сімейної медицини лікарями. Не менш важливою проблемою є утримання фельдшерсько-акушерських пунктів, так як коштів з Національної служби охорони здоров’я України на ці цілі не передбачено.

Окрім того, Кобеляцька міська рада планує розробити стратегію розвитку територіальної громади на наступні роки, місцеві цільові програми. У перспективі – участь у різноманітних проєктах по залученню інвестицій, які значно покращать розвиток нашої громади.

Отже, депутатському корпусу та Виконавчого комітету Кобеляцької міської ради є що вирішувати, є над чим працювати.

Та найголовніше те, що всі повинні пам’ятати, що лише спільними зусиллями міської влади, депутатів від різних політичних сил, громадськість, ми зможемо зробити Кобеляцьку територіальну громаду успішною.