ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ

Дата: 27.11.2020 15:14

День пам’яті жертв голодоморів - щорічний національний пам’ятний день в Україні. Він був запроваджений Указом Президента України у 1998 році. У 2006 році Законом України Голодомор 1932-1933 років був визнаний геноцидом. Цього року пам’ять загиблих від штучного голоду Україна вшановує 28 листопада.

Моральний обов’язок держави та суспільства перед минулими та наступними поколіннями- вшановувати пам’ять жертв трагедії. Нашим спільним обов’язком є гідне вшанування вбитих голодом жертв комуністичного режиму, а також розповісти про причини, наслідки Голодомору та спротив злочинній політиці тоталітарного режиму.

Цьогорічні вшанування відбуваються в особливих умовах. Людським життям загрожує пандемія коронавірусної хвороби, а запроваджені карантинні заходи вносять обмеження у проведення масових меморіальних заходів. Але ця обставина не може перешкодити гідному вшануванню пам’яті жертв Голодомору.

Традиційною скорботною акцією цього дня є «Запали свічку пам’яті». Долучитися до неї доволі просто- після загальнонаціональної хвилини мовчання достатньо запалити свічку на своєму підвіконні і згадати загиблих українців.

Ми пам’ятаємо…