Невдала провокація

Дата: 31.03.2020 15:34

На жаль, є так звані активісти і журналісти, які до всього цього підмішують політику і бажання нажитися на чужому нещасті. В погоні за збільшенням тиражу "Ехо", що вкрай знизився, головний редактор організував "похід" під будівлю міської ради, обдуривши підприємців, що всі їхні біди від міського голови і що саме він забороняє торгівлю на ринковій площі.

30 березня, о 9.00 годині до міської ради прийшло 19 підприємців з проханням дати пояснення.

Міський голова Олександр Копелець вийшов до підприємців і пояснив, що Кобеляцька міська рада не вправі надавати дозвіл чи забороняти торгівлю, а Постанова Кабінету Міністрів України, Протоколи комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Полтавської обласної державної адміністрації, Кобеляцької районної державної адміністрації є обов’язковими для виконання, особливо під час карантину.

Під час пояснень, міського голову неодноразового перебивав Ігор Філоненко - головний редактор тижневика "Ехо", переходячи навіть до відвертих образ Олександра Олександровича.

Але, незважаючи на підбурювання провокатора, підприємці погодилися з доводами міського голови і відверто визнали, що очільник міста за п’ять років свого керування не чинив перешкод в діяльності підприємців, а навпаки робив все, щоб покращити умови їхньої праці.

Також потрібно зауважити, що з боку  самих підприємців хамства і образ не було і на закінченні зустрічі підприємці уже самі попрохали О.Копельця допомогти в організації зустрічі з головою Кобеляцької райдержадміністрації Д.Сироваткою, на що міський голова коротко відповів: "Пішли".

Прийшовши до райдержадміністрації, міський голова піднявся на другий поверх і запросив Дмитра Вікторовича на зустріч до людей. Керівник РДА підтвердив, що під час карантину обмеження і заборони приймаються місцевою комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Кобеляцького району Полтавської області, яка в свою чергу керується постановами і розпорядженнями голови облдержадміністрації Олега Синєгубова і постановами Кабінету Міністрів України, а це означає, що звинувачення на адресу міської ради безпідставні.

Головний редактор і тут показав себе не з кращої сторони – перебивав керівника РДА, хамив і намагався за будь-яку ціну спонукати людей до агресивних дій. Але підприємці уже зрозуміли і визнали, що потрібно розібратися у всьому спокійно і без галасу (за винятком 2-3 осіб з присутніх).

За пропозицією міського голови Олександра Копельця, голова райдержадміністрації запропонував присутнім вибрати ініціативну групу і запросив їх на позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на 14.00 цього ж дня. Підприємці вибрали між собою 5 чоловік самих авторитетних і розійшлися

О 14 годині зустріч відбулася в кабінеті голови Кобеляцької райдержадміністрації, під час якої Дмитро Вікторович повідомив підприємцям, що місцева комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Кобеляцького району Полтавської області ще раз детально вивчила всі постанови і рішення, і врахувавши всі зміни до постанови Кабінету Міністрів України, розпорядження голови Полтавської облдержадміністрації, прийняла рішення, під свою відповідальність і під відповідальність міського голови, дозволити торгівлю продуктами харчування, розсадою, саджанцями, побутовою хімією та насінням на площі Перемоги.

Контроль за виконанням санітарних норм і правил було покладено на управління Держпродспоживслужби в Кобеляцькому районі (керівник Куземко С.М.), а контроль за дотриманням правил торгівлі під час карантину покладено на Кобеляцький відділ ГУНП в Полтавській області (начальник Джулай С.В.).

З метою запобігання зараженню коронавірусом COVID-19, торгівлю дозволено тільки підприємцям міста Кобеляки та Кобеляцького району.

Міський голова Олександр Копелець в свою чергу повідомив, що попередні дозволи на торгівлю скасовані і для оформлення нових договорів потрібно подати заяви в міську раду.

Міська рада зобов’язалася провести ряд організаційних заходів на площі Перемоги протягом 31 березня. Ініціативна група, в свою чергу, висловила свою думку з цього приводу, поставила запитання, які їх цікавили, і з відчуттям вирішеної проблеми, подякувала всім присутнім за порозуміння.

Отже, в середу, 1 квітня торгівля на площі Перемоги буде відновлена.

Таким чином чергова провокація Ігоря Філоненка була провалена.

Так виглядала площа Перемоги 31.03.2020 всупереч закликам головного редактора "Ехо".

31 березня 2020 року більше 30 підприємців міста і району отримали дозволи на торгівлю на площі Перемоги – як і обіцяв міський голова Олександр Копелець.