Свято Стрітення 15.02.2020 в м.Кобеляки

Дата: 20.02.2020 11:22

15 лютого в місті Кобеляки по вулиці Касьяна була багатолюдно та весело. Цього дня жителі та гості міста зібралися на святкування проводів зими та зустрічі весни – свято Стрітення народними гуляннями та скуштувати різними частуваннями.

Воно найшанованіше і найулюбленіше українцями серед різдвяно-весняних свят.   Наші пращури зустрічали його пишно і радісно. Водили хороводи, співали пісні, які благословляли родючу землю, весняну працю, проганяли зиму, прославляли рідну природу, що прокидається від зимового сну!

Тож саме цього дня з ініціативи Кобеляцької міської ради було влаштоване свято в дусі народних традицій з піснями, танцями, ярмарковою торгівлею та частуваннями.

Гостей та учасників заходу  вітав міський голова Олександр Копелець, який побажав усім  здоров’я, благополуччя, наснаги, миру, чистого неба над головою та святкового настрою, гарно провести час та запросив присутніх скуштувати смачних страв.

Разом з народним аматорським пісенно-танцювальним колективом «Чебреці», дитячим колективом Кобеляцького БДЮТ, дуетом «Половинки», хором «Ветеран», гумористами Кобеляцького НРЦ,  учасниками художньої самодіяльності, Вільховатського, Іванівського, Золотарівського, Лебединського сільських будинків культури  жителі та гості міста пританцьовували та веселилися. А колектив троїстих музик «Ворскла» у складі Віктора Фесюри, Володимира Заїки та Тетяни Кучерявенко розважали своєю віртуальною грою гостей свята під час ярмарку.

Одночасно на вулиці розгорнулася справжня ярмаркова торгівля. Свої  вироби вміло презентували та продавали народні умільці не тільки нашого міста, а й гості з Полтавської, Дніпропетровської та Миколаївської областей.

Свою професійну майстерність на святі також презентував педагогічний колектив  ДПТНЗ «Професійний аграрний ліцей» м.Кобеляки, який одночасно і продавав кулінарні вироби підготовлені як майстрами виробничого навчання та учнями ліцей, так і готував страви на вогнищі.

Різними смаколиками домашньої кухні частували гостей  кухарі кафе «Адель» з міста Полтава та подружжя Микола та  Лілії  Тереніних.

Від міської ради гостинці отримали не тільки юні аматори з Кобеляцького БДЮТ, а й усі бажаючі, які  безкоштовно поласували свіжеприготовленими стравами: ухою, домашнім українським борщем, шурпою, польовою кашею та гарячим чаєм.

Хорошим знаменням від Всевишнього було те, що метеорологами  на цей день  був прогнозовано дощ, але світило яскраве сонечко і було досить тепло. А це означає, що весна уже дійсно на порозі.