Кобеляцький район, Полтавська область

Свято Стрітення

15 лютого, відзначається одне з найголовніших, двонадесятих свят Православної церкви – Стрітення Господнє.Назва Стрітення у старослов’янській мові означає «зустріч» або ж «радість». І отримало воно таку назву через те, що у цей день новонароджений Ісус Христос зустрівся з праведником Симеоном і пророчицею Анною. Саме вони впізнали у малюкові нового Месію.Стрітення символізує не тільки зустріч Старого і Нового Завітів та явлення немовляти Ісуса світові. У народному побуті цей день здавна вважався зустріччю зими із весною. У народі віри-ли, на Стрітення зима вирушає туди, де було літо, а літо — туди де була зима. По дорозі вони зустрічаються та сперечаються між собою. Хто виграє у суперечці, той ще залишиться на цих землях господарювати. Якщо до вечора потеплішає, то виграло літо і скоро буде потепління. Якщо ввечері стало холодніше, то зима ще зостанеться на деякий час.Дорогі кобелячани, прийміть найщиріші вітання з нагоди свята! Добра вам і вашим ро-динам, благополуччя, здійснення всіх задумів і мрій, віри у власні сили, миру і впевненості в завтрашньому дні! Нехай кожен ваш день буде наповнений корисними справами і теплом людських відно-син, а мрії втілюються у життя та приносять бажану радість і задоволення! Оскільки свято Стрітення у наших предків мало ще одне значення – «радість», то хай цей день при-несе лише радісні вісті в кожну домівку!