Кобеляцький район, Полтавська область

15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого 1989 року останній радянський солдат залишив афганську зем-лю. За десять років неоголошеної війни на поле бою було відправлено більше 160 тисяч українців — кожен 4-й з 600-тисячної армії.В Афганістані загинули близько 15 тисяч вояків, із них майже 4 тисячі українців. 72 українських воїни зникли безвісти. Майже 3 тисячі матерів втра-тили своїх синів, півтисячі жінок стали вдовами, 711 дітей - сиротами. Більше 8-ми тисяч українців отримали поранення, 6 тисяч залишилися інвалідами. Місто Кобеляки у тій чужій війні втратило 5-х своїх синів. Це наш гіркий біль, який не минає... Кобелячани щороку вшановують пам'ять загиблих земляків, кла-дуть квіти до пам’ятника, збираються на мітинги, згадують світлим спогадом.Крім афганців, цього дня вшановують і інших військових, які брали участь у різних війнах в часи СРСР та незалежної України. У період незалежності в миротворчих операціях за межами країни загинуло 49 військових.На сьогодні в Україні - близько 150 тисяч ветеранів Афганістану. З самого початку війни на сході України тисячі афганців та ветеранів інших війн до-бровільно виступили на захист рідної землі від російських загарбників, багато з них, на жаль, загинуло.У цей скорботний день схиляємо голову перед своїми синами, що воювали та загинули в 16-ти країнах світу.