A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Кобеляцька міська громада
Полтавська область, Полтавський район

Інформація Кобеляцької районної філії Полтавського ОЦЗ

Дата: 23.12.2019 13:31
Кількість переглядів: 333

Органічне землеробство — крок до успішного господарювання!

 

20 грудня 2019 року в Кобеляцькій районній філії Полтавського обласного центру зайнятості відбулася зустріч безробітних громадян з кандидатом сільськогосподарських наук, доцентом кафедри захисту рослин Полтавської державної аграрної академії  - Пономаренком Сергієм Володимировичем. Цільову аудиторію тренінгу складали жителі сільської місцевості, які були зайняті протягом виробничого сезону  на роботах у фермерських господарствах району. Тема заняття була актуальною для працівників аграрного сектору  -  “Органічне землеробство — крок до успішного господарювання”. Сергій Володимирович на прикладі  ПП “Агроекологія”(Шишацький район Полтавської області) довів присутнім основні засади органічного землеробства.  Це підприємство на сьогоднішній день має сорокарічний досвід виробництва екологічно безпечної продукції рослинництва та тваринництва, збереження і, навіть, відтворення родючості грунту. Господарювання  на землі  без гербіцидів, мінеральних добрив та інших агрохімікатів зараз вивчають фермери, керівники й спеціалісти великих аграрних об'єднань, науковці багатьох країн світу.

Крім цього, Сергій Володимирович  поділився з присутніми досвідом вирощування городніх культур і біологічними способами їх захисту від хвороб та шкідників. Для охочих продовжити спілкування і обговорення актуальних тем землеробства він надав контактні дані та інші інформаційні матерали.

         Беручи до уваги зростання попиту на органічну продукцію  рослинництва, дана інформація не залишила нікого байдужим. Немає жодних сумнівів в тому, що Україна є і буде джерелом високоякісних органічних продуктів та надійним партнером в органічному бізнесі для міжнародного ринку.

 

Більше корисної інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

https://pol.dcz.gov.ua/         та      https://www.facebook.com/KobelakiCZ/

 

Людина не має права бути “живим” товаром!

 

20 грудня 2019 року фахівці Кобеляцької районної філії Полтавського обласного центру зайнятості для беробітних, які перебувають на обліку по питанню працевлаштування, провели тренінг на тему “Безпечна міграція та протидія торгівлі людьми”. Менторський супровід заходу здійснював  керівник Молодіжного центру “Lighthouse”  БО “Світло надії” Віктор Шилов.  Під час виконання вправи ”Міф-факт”  присутні відзначили, що ніхто не застрахований від трудової дискримінації. Переглянувши відеоролик “Життя на продаж”, учасники тренінгу спільно склали основні правила “Абетки безпеки” при виїзді за кордон та отриманні “вигідної” пропозиції роботи.

      Наприкінці тренінгу фахівці розповіли про діяльність міжнародних організацій, які допомагають постраждалим від торгівлі людьми, консульські установи України за кордоном та надали корисні поради щодо особистої безпеки. Всі  присутні отримали інформаційні матеріали та під час  дзвінка на “гарячу лінію 527” переконалися, що отримати допомогу дуже просто.

Для підвищення обізнаності населення щодо ризиків торгівлі людьми присутні були проінформовані про такі телефонні лінії, що працюють в Україні:

0-800-505-501 -  безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні,

527 -  безкоштовно з мобільних телефонів в Україні.

 

Більше корисної інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

https://pol.dcz.gov.ua/         та      https://www.facebook.com/KobelakiCZ/

 


 


 

Прес-реліз про надання соціальних послуг і матеріального забезпечення безробітним у січні-листопаді 2019 року

 

Послугами  обласної  служби зайнятості за 11 місяців року скористалися 52 тисячі безробітних

Протягом 11 місяців нинішнього року послугами обласної служби зайнятості скористалося 52 тисячі безробітних, що на 5 тисяч або 8,7 % менше, ніж за той же період 2018 року.

Кількість роботодавців, які співпрацювали з обласною службою зайнятості, зросла проти січня-листопада  минулого року на 3,5 % до 9,5 тисячі. База вільних робочих місць збільшилась на 7,6 %  до 74,2 тисячі вакансій.

Роботу отримали понад 47 тисяч людей

За сприяння обласної служби зайнятості отримали роботу 47,1 тисячі людей. У тому числі  26,9 тисячі осіб  або 57% працевлаштовані оперативно до набуття статусу безробітного.

Виплату допомоги по безробіттю одноразово для зайняття підприємницькою діяльністю отримав 31 безробітний (за січень-листопад 2018 року – 26 осіб).

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовані 668 безробітних, з яких 256 осіб недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 412 громадян, які працевлаштовані суб’єктами малого підприємництва.

13,6  тисячі людей заробили на громадських і тимчасових роботах

Обласна служба зайнятості забезпечила тимчасову зайнятість 13,6 тисячі громадян.  

Найпоширеніші види громадських робіт такі: екологічний захист навколишнього середовища, інформування населення про субсидії, впорядкування місць поховання, меморіалів захисників Вітчизни, благоустрій, роботи із соціально-вразливими верствами населення, інші роботи соціального напрямку. 

 6,5 тисячі безробітних проходили профнавчання

Для відповідності професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи сучасним вимогам роботодавців,  за направленням обласної служби зайнятості протягом січня-листопада 6,5 тисячі безробітних проходили професійне навчання. Зокрема 3,1 тисячі безробітних навчались у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Ваучери для підвищення кваліфікації за спеціальністю «медсестринство» отримала 151 особа.    

 На обліку – 16,3 тисячі безробітних  

У регіональній службі зайнятості станом на 1 грудня 2019 року перебувало 16,3 тисячі безробітних. Із них 13,6  тисячі осіб отримували допомогу по безробіттю.

За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного устаткування, складання обладнання та машин (22, 1%)

 

працівники сфери торгівлі та послуг (14,8%), представники найпростіших професій (14,7%), законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (11,9%).

3,2 тисячі вакансій, заявлених роботодавцями 

 Кількість вакансій, заявлених роботодавцями до обласної служби зайнятості, станом на 1 грудня  поточного року,  становила 3,2 тисячі одиниць.

Крім того, у базі даних служби зайнятості містилася інформація про 2,1 тисячі пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

Найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом (27,9%) і робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (16%).

 

Більше цікавої інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

https://pol.dcz.gov.ua/     та    https://www.facebook.com/KobelakiCZ/


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь