Кобеляцький район, Полтавська область

Позачергова сорок третя сесія Кобеляцької міської ради сьомого скликання

11 жовтня відбулася позачергова сорок третя сесія Кобеляцької міської ради сьомого скликання. Всі питання порядку денного пленарного засідання були напередодні досконало вивчені і обговорені депутатами міської ради, яких було прибуло 19 чоловік, тож під час сесійного засідання неодноразово лунали пропозиції прийняти рішення по багатьох питаннях без обговорення.

Першим розглянули питання про внесення змін до рішення «Про бюджет міста Кобеляки на 2019 рік».

На жаль, протягом чотирьох місяців бюджет міста виконувався лише на 2-3%, що згідно Бюджетного кодексу України не давало можливості виділяти кошти для оплати за виконані роботи по благоустрою міста як для ККП «Водоканал Плюс», так і приватним підприємцям міста, які спостерігаючи за позитивними змінами на території міста неодноразово надавали товари в борг. Тому, при розподілі коштів з перевиконання, а це 1 108 521 гривень, першочергово було виділено на закриття заборгованості, а для ККП «Водоканал Плюс» на благоустрій міста кошти в сумі 517000,00 грн., на оплату за електроенергію – 100000,00 грн., за придбані дитячі та спортивні майданчики – 150000,00грн., на придбання лавок і урн для сміття, які вже встановлені по місту – 150000,00 грн., матеріальну допомогу  в т.ч. сім’ям загиблих учасників АТО – 20000,00грн., на перевезення щебеню, якого ще так потребує місто і яке надається безкоштовно для засипання вулиць – 235000,00 і на утримання міської ради – 98601,00 грн. та інші – 17920,00 грн., про що і було прийняте рішення позачергової сорок третьої сесії Кобеляцької міської ради сьомого скликання.

В ході засідання прийнято важливу для міста Програму поводження з твердими побутовими відходами на території Кобеляцької міської ради на 2019-2025 р.р, до основних заходів якої включено оновлення схеми санітарної очистки території міста, оформлення документів на полігон твердих побутових відходів, ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ, придбання контейнерів для роздільного збирання ТПВ, придбання спеціальної техніки у сфері поводження з твердими побутовими відходами, проведення інформаційно - роз’яснювальної роботи з населенням щодо роздільного збирання ТПВ.

Кобеляцька міська рада до кінця жовтня цього року планує запровадити в місті Кобеляки роздільне збирання твердих побутових відходів. Підраховано, що 80% відходів можна переробляти при роздільному зборі сміття. Основою  будь-якої переробки служить сортування. Відсортовуючи пластик, скло, макулатуру для переробки ми можемо зберегти природні ресурси та покращити екологію. Поступове усвідомлення населенням того, що сортувати сміття – це просто, стане результатом проведення екологічних акцій на території міста

Депутатський корпус заслухав директора комунального підприємства «Водоканал Плюс» щодо стану підготовки господарства до роботи в осінньо-зимовий період. На даний момент заготовлено 60 т піщано-сольової суміші та одночасно її розвезено на перехрестя вулиць міста Кобеляки, а також заготовлено 1 тонна солі та 20 т гранвідсіву. Була надана допомога 13 заявникам по заготівлі дров для опалення будинків малозахищеним верствам населення в об’ємі 19,5 кубів. Керівник також наголосив, що робота по підготовці до осінньо-зимового періоду ще далека до завершення. На черзі не тільки завезення достатньої кількості піску для посипання вулиць і тротуарів під час ожеледиці, не тільки заключення договорів на надання допомоги в розчищенні вулиць міста від снігу, а й придбання довгоочікуваного трактора і автомобіля сміттєвоза, кошти на придбання якого заплановані з державної субвенції, яка ще, на жаль, не отримана.

Не залишили депутати поза увагою і звернення адміністрацій навчальних закладів міста щодо участі Кобеляцької міської ради в обласному конкурсі «Шкільний громадський бюджет Полтавської області». Згідно Положення про супровід та реалізацію проектів шкільного громадського бюджету Полтавської області, проекти-переможці фінансуються за рахунок коштів обласного та міського бюджетів у співвідношенні 50×50: до 50тис.грн - з обласного бюджету та 50тис.грн з бюджету Кобеляцької міської ради. Всі проекти стосуються облаштування зон відпочинку у фойє та коридорах навчальних закладів та придбання спортивного обладнання та інвентарю. В бюджети проектів входять придбання м’яких меблів, столів, книжкових стелажів, без каркасних м’яких крісел-груш, настільних ігор, спортивного обладнання та інвентарю  і т.д. Тож міська рада закликає жителів міста підтримати учасників обласного конкурсу і прийняти участь в голосуванні за проекти навчальних закладів, яке розпочнеться з 9-00 30 жовтня і триватиме до 17-00 14 листопада.

Крім того, було прийнято ряд рішень щодо земельних відносин: безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян міста, надання дозволів на розробку технічної документації та проектів землеустрою, припинення права постійного користування земельною ділянкою з комунальної у державну власність та інші.