Кобеляцький район, Полтавська область

Для тих, що хочуть знати правду

Місто Кобеляки має загальну площу 1212,5 га , під забудованими землями (житловою забудовою, промисловості, громадського призначення, комерційного використання, транспорту, зв’язку та іншими) знаходиться 795,5371 га,  під сільськогосподарськими землями -337,3629 га, під лісовим фондом -11,7 га, всі інші   67,9 га – відкриті землі рослинного покриву, внутрішні води, болота. Вся ця земля є власністю територіальної громади міста Кобеляки.

Згідно Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Земельного Кодексу України та інших законодавчих актів для набуття права на землю фізичним та юридичними особами необхідно:

1. подати заяву до органу місцевого самоврядування;
  2. орган місцевого самоврядування в місячний термін розглядає клопотання і надає дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки;
  3. проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням суб'єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом;
  4. орган місцевого самоврядування приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки

І лише після цього земля може бути передана в оренду, тимчасове або постійне користування.

Земельна ділянка, згідно Земельного кодексу України, вважається об'єктом цивільних прав виключно з моменту її та державної реєстрації права власності на неї.

Станом на 23.09.2019 року вищевказані процедури Кобеляцькою міською радою з ДП «Кременчуцьке лісове господарство» не проводилися – заява не подавалася, не розглядалася, рішення сесії про передачу земельної ділянки у постійне користування, що знаходиться під лісовими насадженнями не приймалося.

Тому, говорити про землі лісового фонду, які знаходяться в постійному користуванні ДП «Кременчуцьке лісове господарство» - безпідставно.

Земельна ділянка, на якій розміщене сміттєзвалище, відкрите на початку 60-х років ХХ століття Кобеляцькою міською радою, належала і на даний час належить до власності Кобеляцької міської ради, тому що за цей проміжок часу жодні дії по зміні власника не проводилися Рішення позачергової сорок першої сесії та позачергової сорок другої сесії Кобеляцької міської ради сьомого скликання про відновлення вивезення твердих побутових відходів на це сміттєзвалище є законним. За ці рішення проголосували 22 депутата із 26 обраних і міський голова, тобто із 27 осіб 23 або 86% , які обрала громада міста Кобеляки для здійснення повноважень в інтересах її громадян.

Згідно п.38 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Земельного кодексу України, сесія міської ради має право в інтересах громадян, з метою недопущення екологічної катастрофи, приймати рішення щодо земельних ділянок для розміщення відходів, які знаходяться в межах міста, що і було зроблено.

Всі інші інсинуації, заяви, статті являються нічим іншим як передвиборною піар- агітацією «кумівської влади».