Кобеляцький район, Полтавська область

День відкритих дверей у Кобеляцькому інклюзивно-ресурсному центрі

Хто найбільш беззахисний та уразливий в будь-якому суспільстві та в будь-які часи? Діти. І особливо – діти з обмеженими можливостями та особливими потребами. Їм так потрібні: наш ЗАХИСТ, наше МИЛОСЕРДЯ, наша УВАГА, наша ДОБРОТА. Але більш за все цим малюкам потрібна радість, якої вони позбавлені з самого дитинства.

12 вересня в приміщенні комунальної  установи «Кобеляцький інклюзивно-ресурсний центр» було багатолюдно. Цього дня учні, батьки  та велика кількість запрошених гостей прибули на свято – День відкритих дверей. Працівниками була організована чудова подорож потягом під назвою «ІРЦ» різними зупинками: казковою, спортивною, логопедичною та психологічно. Педагоги, разом з своїми особливими дітками презентували свою роботу, яка була проведена за один рік існування інклюзивно-ресурсного центру.  Всі дітки без винятку були дуже активними, хоч декому і заважали їхні особливі потреби. Але дружне спілкування, весела атмосфера, доброзичливість і щирість, які панували на святі, зробили свою справу.

Ну, яке ж це свято без подарунків? Протягом всього заходу дітям роздавали невеличкі подарунки. Гості, які завітали на свято прийшли не з пустими руками. Від імені міського голови, депутатського корпусу, виконавчого комітету секретар міської ради Юлія Телятник привітала всіх присутніх із святом і вручила кожній дитині подарунки – набір для творчості.
 Представники дитячого журналу «Сашка», на запрошення міської ради, теж завітали з не пустими руками – вони подарували журнали «Сашка» і солодкі подарунки. Але найголовніше: даний захід викликав на обличчях дітей веселу посмішку!

Велику роботу до проведення заходу виконали і представники громадської організації «Наші особливі діти», яка розпочала свою діяльність наприкінці серпня.  ЇЇ голова Ірина Пролом, мами Олена Тарасова, Тетяна Протас, Лариса Довгань та інші приготували смачні торти, прикрасили святкову залу, кожній дитині подарували кульки.

Ми віримо, що цей день закладе добрі традиції проведення подібних і ще кращих заходів. Адже, що дійсно дарує нам радість в житті? Сонячна усмішка, дружня увага, живе спілкування, щира турбота. Але справжнє свято починається там, де є ДОБРОТА, що здатна творити чудеса. Милосердя не буває надмірним!