Кобеляцький район, Полтавська область

Інформація Кобеляцької районної філії Полтавського ОЦЗ

ЕЛЕКТРОННИЙ КАБІНЕТ ШУКАЧА РОБОТИ - ЦЕ ЗРУЧНО ТА ЕФЕКТИВНО

Шукати роботу стало набагато зручніше,завдяки новому сервісу,який діє з  2018 року на сайті Державної служби зайнятості у рубриці «Електронні послуги» - це «Електронний кабінет шукача».
         Якщо у Вас виникли питання з пошуку роботи, отримання соціальних послуг у центрі зайнятості, призначення та виплати матеріального забезпечення на випадок безробіття - стати обізнаними Вам допоможе сервіс, який має назву «Електронний кабінет шукача». Тут зареєстрований безробітний має змогу створити власне резюме, підібрати роботу, ознайомитися з інформацією про тимчасову зайнятість та можливості професійного навчання.

Власник кабінету може переглянути дані про заплановані та фактичні відвідування служби зайнятості, дізнатися про заходи, які проводитиме служба зайнятості, отримати інформацію щодо нарахувань та виплат допомоги з безробіття.

Для створення власного електронного кабінету, шукачу необхідно звернутись до центру зайнятості за адресою:  м. Кобеляки, вул. Дніпровська, 7, повідомити адресу електронної пошти, сформувати логін та пароль, авторизуватися та отримати доступ до послуги на сайті Державної служби зайнятості.

Посилання на сторінку Кобеляцької районної філії Полтавського ОЦЗ - https://www.facebook.com/KobelakiCZ/

Посилання на сайт Полтавського ОЦЗ - https://pol.dcz.gov.ua/

Допомога по безробіттю: умови отримання

та строки виплати

Так сталось, що ви втратили роботу. При чому не заплановано, коли звільняєшся, і не маєш іншого варіанту працевлаштування. Це завжди стрес і розпач, що не дозволяють реально оцінити свої можливості. А вихід є !

Перш за все, звернення до центру зайнятості, який надасть безоплатні послуги з пошуку нової роботи, плануванні кар’єри шляхом професійної підготовки чи перепідготовки, призначить матеріальну допомогу по безробіттю тощо.

Облік осіб, які шукають роботу, проводиться найближчим до вас центром зайнятості незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування. Якщо працевлаштувати вас не вдалося, то вам може бути надано статус безробітного, а з 8 дня призначено допомогу по безробіттю.

Загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років. Звичайно є виключення з цього правила. Так молодь, що закінчила чи припинила навчання у навчальних закладах і потребує сприяння у працевлаштуванні на перше робоче місце отримує допомогу протягом 180 календарних днів. А особи передпенсійного віку (за 2 роки до настання права на пенсію) – 720 календарних днів.

Допомога по безробіттю виплачується не рідше ніж два рази на місяць. Її розмір напряму залежить від страхового стажу і середньої заробітної плати за останнім місцем роботи.

Якщо ви маєте страховий стаж менше ніж 6 місяців за 12 місяців, що передували реєстрації вас як безробітного, то можете розраховувати лише на допомогу у мінімальному розмірі. В 2019 році це складає – 610 грн. Такий розмір допомоги призначать і особам, які звільнені з роботи за систематичне невиконання посадових обов’язків,  прогул, появу на роботі в нетверезому стані, вчинення за місцем роботи розкрадання (п. 3,4,7,8 ст. 40 КЗпП України).

Застрахованим особам, страховий стаж яких складає понад 6 місяців за останні 12 місяців, що передували реєстрації як безробітного, розмір допомоги визначається у відсотках до їх середньої заробітної плати залежно від страхового стажу, але не менше ніж 1630 грн. (мінімальний розмір допомоги по безробіттю для цієї категорії встановлений на 2019 рік). Максимальний розмір допомоги не може перевищувати чотирикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. З 01.07.2019 він складає 8028 грн. (4 х 2007 грн.).

Так, якщо ви маєте страховий стаж до 2 років, то розмір допомоги буде складати 50 % від середньої заробітної плати ; від 2 до 6 років – 55%; від 6 до 10 років – 60% ; понад 10 років – 70 %.

Допомога по безробіттю виплачується перші 90 календарних дні у розмірі 100 %. Наступні 90 днів розмір допомоги зменшується до 80% від призначеної суми. У подальшому до 70 %.

Допомога по безробіттю може виплачуватися також одноразово для організації підприємницької діяльності у розмірі допомоги по безробіттю у розрахунку на рік. Такий варіант допомоги досить ефективний у випадку, коли безробітна особа не може бути працевлаштована  через відсутність на ринку праці підходящої роботи, і в той же час має намір, компетенції, ідею для організації власної справи.

Посилання на сайт Полтавського ОЦЗ - https://pol.dcz.gov.ua/