Інформація Кобеляцького бюро правової допомоги

Дата: 05.09.2019 09:17

Як оформити договір дарування.

Дарування будинку являє собою процедуру оформлення об'єкта від одного власника на іншого без матеріальної винагороди. Договір дарування (дарча на квартиру, будинок) оформляються у нотаріуса, це регулюється Цивільним кодексом України (ч. 2 ст. 719).

*??Договори дарування квартири бувають 2- типів:
????реальний. При цьому право власності передається другій стороні відразу;
????консесуальний. Друга сторона отримує право власності на квартиру після виконання умови або проходження певного часу (укладання шлюбу, закінчення навчання у вищому навчальному закладі, повноліття та інше). Такий договір буде вважатися недійсним, якщо раніше виконання умови настане смерть дарувальника.

*??Нотаріус консультує сторони про всі нюанси оформлення договору дарування та перевіряє всі оригінали наданих документів:?? паспорт та ідентифікаційний код кожної зі сторін; офіційні папери, що підтверджують право власності на квартиру (договір купівлі-продажу або дарування, свідоцтво про право власності або про право на спадщину та багато іншого); технічний паспорт; оцінка нерухомого майна; довідка про осіб, зареєстрованих в квартирі; інші документи на вимогу (свідоцтво про шлюб або народження, довідки від органів опіки та піклування, згода чоловіка(дружини), довідка з БТІ та інше).

*??Щодо оподаткування та витрат:
вартість послуг нотаріуса;
держмито (1% від вартості квартири);
військовий збір (1,5% від вартості житла);
податок на доходи фізичних осіб (5% від вартості подарунка).
??Останні два збори не оплачуються, якщо нерухомість дарується родичам першого ступеня споріднення (чоловік / дружина, діти, батьки).
??Після цього роздруковується оригінал договору дарування на двох нотаріальних бланках, який підписується обома сторонами. Далі нотаріус реєструє даний документ в державному реєстрі речових прав - перехід прав власності до набувача оформлений.

За отриманням консультації та захистом своїх прав можна звертатися до Кобеляцького бюро правової допомоги за адресою:м. Кобеляки, вул. Батиря, буд. 6 або зателефонувати (05343) 3-43-74

Як оформити договір дарування.

*??Договори дарування квартири бувають 2- типів:
????реальний. При цьому право власності передається другій стороні відразу;

*??Щодо оподаткування та витрат:
вартість послуг нотаріуса;
держмито (1% від вартості квартири);
військовий збір (1,5% від вартості житла);
податок на доходи фізичних осіб (5% від вартості подарунка).