Кобеляцький район, Полтавська область

З ДИТИНОЮ ЗА КОРДОН: КОЛИ НЕ ПОТРІБЕН ДОЗВІЛ ДРУГОГО З БАТЬКІВ

Організація літнього відпочинку дитини – відповідальний та клопітний процес, який потребує часу, зусиль та грошових коштів, а також взаємного порозуміння між батьками, в тому випадку, коли вони розлучені, а дитина проживає з кимось одним.

В рамках інформаційної кампанії «Відповідальне батьківство», впровадженої в межах загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!».
   Не потрібно отримувати дозвіл другого з батьків на виїзд за кордон дитини на строк до 1 місяця, якщо мета поїздки:
? лікування;
? навчання;
? участь у дитини у заходах, спрямованих на її всебічний розвиток;
? оздоровлення;
? відпочинок.
   Необхідно лише повідомити рекомендованим листом другого з батьків про державу перебування, мету та тривалість поїздки, та пред’явити на кордоні копію рішення суду або органу опіки і піклування про підтвердження місця проживання дитини.
   Але варто пам’ятати, що за порушення строків перебування дитини за кордоном передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 1700 до 3400 гривень та втрата права виїзду з дитиною за кордон без згоди другого з батьків на рік.

#ЯМП! #ВідповідальнеБатьківство

За отриманням консультації та захистом своїх прав можна звертатися до Кобеляцького бюро правової допомоги за адресою:м. Кобеляки, вул. Батиря, буд. 6 або зателефонувати (05343) 3-43-74