Вибори-2019: як голосувати не за місцем прописки

Дата: 11.02.2019 13:28

Чергові президентські вибори в Україні відбудуться 31 березня 2019 року. Для участі в голосуванні переселенці і бажаючі голосувати не за місцем прописки повинні подати заяву в органи Держреєстру виборців.

Виборчі дільниці працюватимуть 31 березня 2019 року з восьмої години ранку до 20 години вечора. Відповідно до українського законодавства, право голосу на виборах президента мають громадяни України, яким на день виборів виповнилося 18 років. Не має права голосу громадянин, визнаний судом недієздатним.

Взяти участь у голосуванні не за місцем прописки можуть не лише переселенці, а й будь-яка особа, яка з об'єктивних причин не може з'явиться в необхідну для цього дільницю.

Для цього необхідно подати до Держреєстру виборців заяву, у якій вказується:

прізвище, ім’я, по батькові,

дата, місце народження та унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності такої інформації),

виборча адреса,

мотивування необхідності тимчасової зміни місця голосування,

адреса, де особа перебуватиме в день виборів,

номер виборчої дільниці, яку особа просить визначити місцем голосування, із зазначенням виборчого округу та його номера (за наявності).

Крім того, до заяви додаються документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування (довідка з роботи, навчання, тощо).

При поданні заяви необхідно пред’явити документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (паспорт, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідчення військовослужбовця або військовий квиток).

За отриманням консультації та захистом своїх прав можна звертатися до Кобеляцького бюро правової допомоги за адресою:

м.Кобеляки, вул. Батиря, буд. 6 або зателефонувати (05343) 3-43-74