Кобеляцький район, Полтавська область

Час весняного «свіжого повітря».

Весна… Пора року, яку з нетерпінням чекали і  дорослі і діти. Сонце обігріває сонну, зморену зимою землю, а господарі зайняті звичними весняними турботами. Розпочинаються вони, як правило, з наведення порядку на території: куди не глянь - всюди вигрібають торішню траву, листя, хмиз.  От тільки проблема, де все це подіти?

З року в рік навесні наші населені пункти огортають хмари задушливого диму, який дістає в усі кутки і тріщини. Тижнями ми вдихаємо отруту і  хапаючись за серце звинувачуємо Чорнобиль, радіацію і т.п., а самі в цей час підкидаємо у вогнище черговий охапок сухого листя та трави. А коли ввечері заходиш у свій власний будинок, з метою сховатися від задушливого диму, то і тут відчувається старання сусіда, або дитячих пустощів з вогнем , які просто для втіхи підпалили суху траву чи сміття. Особлива небезпека виникає при великому вітрі. У вітряну погоду вогонь часто перекидається на господарчі будівлі, будинки та ліси.

Працівники Кобеляцького районного сектору ДСНС вкотре звертаються до земляків, щоб нагадати правила пожежної безпеки в лісових масивах та екосистемах:

• утримуйтеся від розведення багатьта вогнищ.
  • не кидайте на суху траву та листя цигарки, запалені сірники.
  • не паліть суху траву та листя.
  • після відпочинку не залишайте навіть маленької жаринки від багаття.

Дотримуйтесь елементарних правил пожежної безпеки і Ви збережете не тільки своє майно, а й мальовничі краєвиди сповненні різноманітним життям. Тільки разом ми зможемо запобігти виникненню великого лиха в природніх екосистемах та власних оселях, а коли вже лихо трапилося негайно телефонуйте «101».

Начальник Кобеляцького РС ГУ

ДСНС України в Полтавській області                                       Юрій Гребенюк