A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Кобеляцька міська громада
Полтавська область, Полтавський район

Кулик Олексій Іванович

Кулик Олексій Іванович

24 березня 1937 року в с. Кунівка Кобеляцького району в сім'ї селяннародився Олексій Іванович Кулик - майбутній історик, краєзнавець, хороший учитель, талановитий художник, публіцист, фотограф - художник, основоположник Кобеляцького музею літератури і мистецтва і просто хороша,скромна людина,надійний товариш.

Олексій Іванович був творчим фотографом публіцистом ,спробував себе і в І якості поета,грав на скрипці, любив співати , валодів прекрасним голосом.  Його статті частб друкувалися в районній газеті «Колос» ,в яких він висвітлював питання по краєзнавству, історії міста та Кобеляччини, життєвий і творчий шлях видатних людей нашого краю, популяризуючи  культурну спадщину й мистецькі надбання рідної землі.

Кулик займався створенням символіки, емблем і не тільки м. Кобеляки ,а й окремих установ, підриємств та організацій .

Заглибившись у світ цієї людини дивуєшся його всеоб'ємлюючому таланту він ніби сконцентрував у собі кращі людські риси .Тому і мав хороших друзів, товаришував з багатьма письменниками, митцями ,підтримував зв'язки з їхніми родичами.

Подвижник музейної справи ,одержимий у роботі, Кулик утворивши музей літератури й мистецтва ,виношував задум щодо створення Кобеляцького історичного музею ,вірніше його реекспозиції.У 1993 році він робить ескізи ,складає плани експозицій і формує зміст стендів. На жаль, ці його думки так і залишились у записнику .

Ним створено і оформлено музей Андрія Головка в Козельщині,музей СПТУ| - 43, музей історії і кімнату народознавства в школі - інтернаті м. Кобеляки ;

1997 рік дуже важкий для Олексія Івановича,музей не працює.Та працює | він , оформлено нарис «Сторінки минулого» (історія Кобеляк і краю з найдавніших часів до 1917 року). Підготовлено матеріал до нарису «Внесок наших земляків у розвиток української та світової культури» (взято із записів О.І. Кулика).Боляче, що книга «Край наш Кобеляцький»вийшла у світ після його смерті, що став дипломантом літературно - мистецької премії ім. В. Малика, як автор істерико - краєзнавчого нарису «Край наш Кобеляцький», за кращі творчі здобутки ,присвячені історії рідного краю та Полтавщини(2003 рік) /Посмертно/

Помер Олексій Іванович 25 березня 2002 року , похований на цвинтарі м.Кобеляки.

О. І. Кулику присвоєно звання « Почесний громадянин Кобеляцького роайону»( 2012 р.) , «Почесний громадянин міста Кобеляки» (2013 р.) / Обидва посмертно/.

І сьогодні Кулика люблять і пам'ятають. А про Кобеляцький музей літератури і мистецтва старші жителі міста говорять «музей Кулика».

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь