A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Кобеляцька міська громада
Полтавська область, Полтавський район

Аналіз регуляторного впливу до проекту рішення виконавчого комітету Кобеляцької міської ради "Про затвердження Положення про порядок проведення на т

Аналіз регуляторного впливу
до проекту рішення виконавчого комітету Кобеляцької міської ради
 «Про затвердження Положення про порядок проведення на території міста Кобеляки виставково-ярмаркової діяльності»

 
         Цей аналіз регуляторного впливу розроблений на виконання та з дотриманням  вимог Закону України «Про  засади  державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Методики проведення аналізу впливу регуляторного акту, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004р. №308 та визначає правові і організаційні засади проекту рішення виконавчого комітету Кобеляцької міської ради «Про затвердження Положення про порядок проведення на території міста Кобеляки виставково-ярмаркової діяльності».
 
1. Визначення та аналіз проблеми, яку передбачено розв’язати шляхом державного регулювання.
Відповідно до статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до власних повноважень органу місцевого самоврядування належить організація місцевих ринків, ярмарків, сприяння розвитку всіх форм торгівлі. До делегованих  повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать: здійснення контролю за дотриманням законодавства щодо захисту прав споживачів. 
Постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2007р. №1065 «Про вдосконалення виставково-ярмаркової діяльності в Україні» та іншими нормативними актами, що діють у сфері  виставково-ярмаркової  діяльності, торгівлі визначено необхідність забезпечення ефективного розвитку виставково-ярмаркової діяльності, регулювання відносин її суб'єктів, визначення   пріоритетів удосконалення такої діяльності.
         Враховуючи зростання кількості звернень від суб'єктів господарської діяльності щодо участі у ярмаркових заходах м. Кобеляки є потреба у розробці проекту регуляторного акта щодо організації та проведення виставково-ярмаркових заходів у місті.
         Таким чином, з метою підвищення  ефективності  виставково-ярмаркової діяльності в місті, створення належних умов для участі суб’єктів господарювання різних форм власності,  установ та  організацій  у  виставках  і ярмарках, поліпшення взаємодії між учасниками та організаторами виставково-ярмаркової діяльності необхідне ухвалення порядку проведення таких заходів.
 
2. Цілі державного регулювання.
         Проект  рішення є нормативно-правовим актом, який спрямовано на:
- визначення чітких вимог до провадження організації та проведення ярмарково-виставкових заходів  на території міста;
- забезпечення захисту прав споживачів та підприємців шляхом визначення функцій, повноважень, прав і обов'язків учасників ярмарків;
- забезпечення населення міста в достатній кількості товарами місцевих товаровиробників та сільськогосподарською продукцією за цінами виробника;
- подолання такого явища, як несанкціонована торгівля;
- реалізацію державної політики в питаннях зміцнення законності ведення підприємницької діяльності, зокрема торгівельної діяльності, і профілактики правопорушень в даній області.
 
3. Визначення та оцінка усіх прийнятих альтернативних способів досягнення встановлених цілей з аргументацією переваг обраного способу.
У ході пошуку альтернативних способів досягнення встановлених цілей доцільно розглянути такі можливості:
- відмова від запропонованого регулювання;
- введення в дію запропонованого регулювання.
1. Відмова від регулювання організаційних процесів проведення ярмарок.
Ця альтернатива є неприйнятною насамперед через те, що наслідком неврегульованості ситуації може бути стихійне розміщення об'єктів  торгівлі на території проведення ярмарку, погіршення екологічно-санітарної ситуації та порушення громадського порядку.
2.  Введення в дію запропонованого регулювання. 
Ця альтернатива щодо вирішення питання про визначенню механізму та порядку організації та проведення виставково-ярмаркових заходів дасть можливість врегулювати порядок організації таких заходів на території м. Кобеляки, створити сприятливі умови для залучення більшої кількості учасників ярмарків, удосконалювати технології торгівлі, сприятиме зміцненню міжрегіональних та міжнародних зв'язків, підвищенню іміджу міста, розвитку туристичної інфраструктури.
Дана альтернатива розглядається як оптимальний варіант вирішення проблеми, оскільки в цьому випадку досягнути мети можливо в коротший строк, з меншими витратами, з врахуванням вимог законодавства та ситуації, яка склалася.
 
4. Механізм реалізації мети.
Проект регуляторного акту  «Про затвердження Положення про порядок проведення на території міста Кобеляки виставково-ярмаркової діяльності»  буде оприлюднено з метою одержання зауважень і пропозицій громадськості.
         Згідно з п. 8 ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до власних повноважень  виконавчого комітету Кобеляцької міської ради відноситься організація місцевих ринків, ярмарків, сприяння розвитку всіх форм торгівлі.
         Таким чином, вирішення цієї проблеми повинно здійснюватися шляхом прийняття рішення виконавчого комітету Кобеляцької міської ради у встановленому порядку.
         Розробка вказаного проекту рішення здійснюється за принципами:
а) гласності/відкритості та загальнодоступності;
б) колегіальності;
в) законності;
г) економічної та юридичної обґрунтованості тощо.
  
5. Очікувані результати прийняття акта.
Для мешканців міста:
Вигоди:

- забезпечення мешканців міста ярмарковою продукцією під час проведення ярмарково-виставкових заходів та  в період свят;
- отримають змогу ознайомитись та  придбати продукцію місцевих товаровиробників та сільгоспвиробників  більш розширеного асортименту, за цінами нижче ринкових.
Витрати:
- не потребує додаткових витрат.
 
Для органу місцевого самоврядування:
Вигоди:

- організація та проведення  виставково-ярмаркових заходів відповідно до вимог чинного законодавства;
- наявність механізму адміністративних відносин у питанні надання дозволу суб'єктам господарювання для  здійснення торгівельної та виставкової діяльності від час проведення ярмаркових заходів;
- збільшення доходів міського бюджету від сплати організаційних внесків за участь у даних заходах.
Витрати:
- процедура розробки регуляторного акту (витрати робочого часу спеціалістів, пов’язані з підготовкою регуляторного акту).
 
Для суб’єктів господарювання:
Вигоди:

- дотримання вимог чинного законодавства в питаннях організації та прийняття участі у виставково-ярмаркових заходах ;
- інформування мешканців міста про провадження певного виду діяльності;
- створення  умов для представлення своєї продукції на місцевому ринку;
- налагодження взаємовигідних ділових контактів.
Наявність чіткого механізму адміністративних відносин з органами міської влади з вказаних питань
Витрати:
- впровадження проекту додаткових витрат не потребує;
- час затрачений на ознайомлення з  Положенням та  на підготовку документів.
 
6. Строк дії.
Термін дії регуляторного акту не обмежується в часі. Регуляторний  акт може бути переглянуто у відповідності до змін законодавства України
 
7. Визначення показників результативності регуляторного акта.
Показниками результативності запропонованого проекту рішення  виконавчого комітету міської ради є:
- кількість проведених ярмарково-виставкових заходів;
- кількість учасників, що прийняли участь у ярмарково-виставкових заходах;
- кількість зареєстрованих скарг щодо виконання вимог регуляторного акта.
 
8. Відстеження  результативності  регуляторного акта.
Базове відстеження результативності регуляторного акта проведено на етапі його підготовки. Повторне відстеження буде здійснюватись через рік після набрання ним чинності.
Розробник проекту регуляторного акта – виконавчий комітет Кобеляцької міської ради.
Зауваження та пропозиції приймаються протягом 30 днів від їх оприлюднення на офіційному сайті Кобеляцької міської ради за адресою: м. Кобеляки, вул. Касьяна, 29 тел.3-16-00

 

Заступник міського голови                                         А.М. Кісіль

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь