Кобеляцький район, Полтавська область

Допомога захисникам

З 9 по 13 жовтня в Україні проводиться правопросвітницька кампанія «Права захисників!», яка приурочена до Дня захисника та має на меті надати максимальну інформацію ветеранам про передбачені для них права і гарантії, а також як їх реалізувати і захистити. Під час проведення кампанії працівники системи безоплатної правової допомоги та органів юстиції будуть інформувати учасників бойових дій, ветеранів щодо передбачених для них прав та соціальних гарантій та намагатися виявити існуючі проблеми ветеранів у сфері реалізації та захисту їх соціальних прав.

У межах інформаційної кампанії ветеранам АТО буде роз’яснено як скористатися правами та преференціями, наданими їм державою.
   Для того, щоб отримати безоплатну правову допомогу, необхідно із документами ( паспорт громадянина України, ідентифікаційний номер та посвідчення учасника бойових дій) звернутись на вибір: до найближчого центру із надання безоплатної правової допомоги чи територіального органу юстиції за місцем фактичного проживання.

Нагадуємо, що реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу громадяни можуть звернувшись до фахівців  Кобеляцького бюро правової допомоги за адресою:м. Кобеляки, вул. Батиря, буд. 6 або зателефонувати (05343) 3-43-74

Пільги, які надаються учасникам бойових дій у сфері медичного обслуговування

Учасники бойових дій мають право на безкоштовне медичне забезпечення за п. 1 ст. 12, 13, 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
      З 1 січня 2018 року безоплатно і на пільгових умовах відпускатимуться лікарські засоби, включені до Національного переліку основних лікарських засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 р. № 333.
    Учасники бойових дій, інваліди війни або члени сімей загиблих можуть отримати безкоштовні ліки за наявності рецепта лікаря та ветеранського посвідчення.
     Постанова Кабінету Міністрів Українм від 17 серпня 1998 року № 1303 “Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань” ПЕРЕДБАЧАЄ БЕЗОПЛАТНИЙ АБО ПІЛЬГОВИЙ ВІДПУСК ЛІКІВ ЗА РЕЦЕПТАМИ у разі амбулаторного лікування та визначає категорії населення, які мають право на такі пільги, та категорії захворювань, на які поширюються такі пільги.

Частина 1 ПЕРЕЛІКУ груп населення, у разі амбулаторного лікування яких лікарські засоби за рецептами лікарів відпускаються безоплатно або на пільгових умовах, що додається до Постанови Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 року № 1303 визначає, що групи населення, у разі амбулаторного лікування яких лікарські засоби за рецептами лікарів відпускаються безоплатно:учасникам бойових дій та інвалідам війни відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

Витрати, пов'язані з відпуском лікарських засобів безоплатно і на пільгових умовах, провадяться за рахунок асигнувань, що передбачаються державним та місцевими бюджетами на охорону здоров’я.

Визначення права на отримання окремими групами населення пільг щодо забезпечення лікарськими засобами у разі амбулаторного лікування за рецептами лікарів, які відпускаються залежно від середньомісячного сукупного доходу сім’ї, здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Важливо мати на увазі, що безоплатний відпуск лікарських засобів провадиться ЛИШЕ У РАЗІ АМБУЛАТОРНОГО ЛІКУВАННЯ ОСНОВНОГО ЗАХВОРЮВАННЯ, ЗА ЯКИМ ХВОРИМ НАДАНО ПІЛЬГИ.

Важливо мати на увазі, що безоплатний відпуск лікарських засобів провадиться лише у разі амбулаторного лікування основного захворювання, за яким хворим надано пільги. Хворі на СНІД та ВІЛ-інфіковані незалежно від основного захворювання мають право на безоплатний відпуск лікарських засобів за наявності у них будь-яких інших захворювань.
   Щодо безкоштовного зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів), то згідно із п. 2 ст. 12, 13, 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасники бойових дій, інваліди війни та члени сімей загиблих мають право на безкоштовне зубопротезування на підставі ветеранського посвідчення в державних закладах охорони здоров’я.
   Зубопротезування фінансується з місцевих бюджетів. У разі відмови у наданні пільги варто звертатися до територіальних структурних підрозділів з питань охорони здоров’я за місцем проживання (обласних, міських).
    Інші пільги у сфері медичного забезпечення (надаються на підставі посвідчень учасника бойових дій, інваліда війни, члена сім’ї загиблого):
1. Щорічне медичне обстеження і диспансеризація;
2. Користування при виході на пенсію поліклініками та госпіталями, в тому числі військовими госпіталями та госпіталями ветеранів війни;
3. Першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація.

Відповідно до частини 1 статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасникам бойових дій надається безплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів:

Для безоплатного отримання лікарських засобів необхідно звернутись до державної аптеки, закріпленої за відповідним медичним закладом, лікар якого надав рецепт, за місцем проживання особи, та пред’явити посвідчення учасника бойових дій (далі – УБД) та рецепт лікаря.
Якщо особа обслуговується у відомчому медичному закладі, то отримати ліки можна в аптеках, закріплених за таким закладом.

За отриманням консультації та захистом своїх прав можна звертатися до Кобеляцького бюро правової допомоги за адресою:м. Кобеляки, вул. Батиря, буд. 6 або зателефонувати (05343) 3-43-74