Кобеляцький район, Полтавська область

До уваги мешканців міста!

Кобеляцька міська рада запрошує всіх охочих жителів міста 19 січня 2018 року о 12 годині взяти участь у щорічному Йорданівському купанні. Захід проходитиме у офіційно-визначеному місці – по вулиці Стародніпровській в районі міського пляжу. Для безпеки громадян у цьому місці, 19 січня  з ранку чергуватимуть рятувальники, медичні працівники та буде забезпечено охорону громадського порядку. Міська влада звертається   до громадян з проханням  утриматись від купання в інших, необлаштованих для проведення обряду, місцях та попереджає про можливість переохолодження. Ми будемо святкувати одне із дванадцяти найбільших християнських свят – Хрещення Господнє або Богоявлення. Найпоширенішою традицією на Водохреща була й залишається традиція купання в освяченій ополонці. Щороку дедалі більше українців наважуються зануритися в крижану освячену воду. Вважається, що в цей день вона набуває цілющих властивостей. Напередодні свята звертаємося з застереженням бути вкрай обережними, перебуваючи поблизу водних об’єктів під час святкування:

•  Не залишайте без нагляду дітей поблизу річки чи ставка.
  • Якщо все ж наважилися скупатися в ополонці на Водохреща, вам необхідно знати декілька правил, щоб купання було на благо.
  •  Потрібно заздалегідь порадитись із сімейним лікарем, щоб бути упевненими, що у вас немає медичних протипоказань, адже існує цілий перелік гострих та хронічних захворювань, при яких зимове плавання протипоказане.
  • Виберіть відповідне місце для купання. Ніколи не купайтеся наодинці та у підозрілих водоймах!
  •  Правильно підберіть одяг. Обов’язково візьміть з собою рушник і теплий одяг, щоб мати змогу після купання обтертися насухо і перевдягтись.
  •  Перш ніж зайти у воду – розігрійтеся. Для цього використайте легкі фізичні вправи – нахили, махи руками, присідання.
  •  Купайтеся без фанатизму. Найчастіше, занурившись у воду, людина відчуває різкий прилив енергії, ейфорію, і затримується в ополонці досить довго. Це помилка, яка може привести до серйозних наслідків, тривале перебування у річці призводить до переохолодження організму, в людини може виникнути судома, припиняється дихання, можлива втрата свідомості. Людям, для яких «моржування» не є звичним способом життя, доцільно перебувати у воді не довше 1-2 хвилин.
  •  Ніяких алкогольних напоїв до купання. Вони сприяють розширенню судин, відтак організм швидко втрачає тепло і людина замерзає.
  •  Зігрійтеся після пірнання. Як тільки ви вилізли із крижаної води, гарненько розітріть тіло рушником. Далі надіньте суху білизну і теплий одяг. Після цього можна випити гарячого чаю.
  •  На випадок, якщо все ж таки доведеться надати допомогу потерпілому за відсутності медичного працівника, слід зробити наступне: якомога швидше укрити потерпілого від вітру і холоду; замінити мокрий одяг; якщо необхідно, зробити штучне дихання та непрямий масаж серця; по-можливості дати йому гарячу їжу і питво. Ні в якому разі не намагайтеся відігріти таку людину гарячою водою чи вогнем!